Szkoła Podstawowa

im. Jana Pawła II w Krasnopolu

Wojska Polskiego 63

16-503 Krasnopol

Dziennik Elektroniczny

Biuletyn Informacji Publicznej

Dziennik Elektroniczny

2.04.2020, godz. 21.37

Piętnasta rocznica śmierci Jana Pawła II jest w tym roku zupełnie inna… Zamknięci w domach, pozbawieni możliwości spotykania się, w czasie siejącego strach Covid-19, wspominamy wirtualnie postać i dzieło całego życia naszego wielkiego rodaka. Wiele wydarzeń upamiętniających tę wybitną postać przeniosło się do środków masowego przekazu: telewizji, radia i na wielką skalę do internetu.

Społeczność naszej szkoły też łączy się ze sobą tylko duchowo lub poprzez wirtualne media. Nasz Patron żyje w naszych sercach mimo wszystko i wbrew wszystkiemu.

O godz. 21 w kaplicy Pałacu Arcybiskupów Krakowskich mszę św. odprawi abp Marek Jędraszewski, jednocząc się z wszystkimi, którzy tradycyjnie 2 kwietnia przybywali pod „okno papieskie” przy Franciszkańskiej 3. Po Eucharystii arcybiskup odmówi Akt zawierzenia świata Bożemu miłosierdziu, którego 17 sierpnia 2002 r. krakowskich Łagiewnikach dokonał Ojciec Święty.
O duchową łączność w tym dniu apeluje także kard. Stanisław Dziwisz. Zachęca, aby o godz. 21.37 zapalić w naszych oknach świece i za wstawiennictwem św. Jana Pawła II modlić się o ustanie pandemii koronawirusa.

Poprzedni

Następny