Szkoła Podstawowa

im. Jana Pawła II w Krasnopolu

Wojska Polskiego 63

16-503 Krasnopol

Dziennik Elektroniczny

Biuletyn Informacji Publicznej

Dziennik Elektroniczny

Światowy Dzień Zwierząt

Światowy Dzień Zwierząt jest obchodzony corocznie 4 października, w dzień Świętego Franciszka z Asyżu, patrona zwierząt, ekologów i ekologii. Święto to zostało ustanowione w 1931 r. na konwencji ekologicznej we Florencji i rozpoczyna Światowy Tydzień Zwierząt trwający do 10 października.

Głównym celem obchodów Światowego Dnia Zwierząt jest zwrócenie uwagi na problemy zagrożonych wyginięciem gatunków zwierząt i zachęcenie do wspierania ich ochrony. W ciągu ostatnich 150 lat tempo wymierania ptaków i ssaków zwiększyło się aż czterokrotnie. Utrata naturalnych siedlisk, emisja zanieczyszczeń i nielegalny handel zagrożonymi gatunkami to podstawowe zagrożenia jakie napotykają na co dzień zwierzęta.

W Polsce po raz pierwszy Światowy Dzień Zwierząt został zorganizowany w 1993 r. Podczas obchodów organizatorzy zwracają uwagę społeczeństwu na los bezdomnych zwierząt, znęcanie się nad zwierzętami, warunki bytowe w schroniskach, sterylizację bezdomnych zwierząt oraz nielegalne hodowle psów szkolonych do walk.

źródło: https://www.gdos.gov.pl/swiatowy-dzien-zwierzat

W naszej szkole w dniach 5-6 października 2020 r. odbywa się zbiórka karmy, koców, zabawek, legowisk itp. Wszystko, co może być wykorzystane do opieki nad zwierzętami, zostanie przekazane na rzecz jednego z podmiotów:

  • Fundacja „Zwierzęta Niczyje” w Suwałkach,
  • Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami oddział w Suwałkach,
  • Schronisko „Cyganowo” w Sejnach.

Zbiórka prowadzona jest w sali 19 (II piętro) pod hasłem „Nie kupuj lizaka, uratuj zwierzaka”.

Klub Przyjaciół Zwierząt w Krasnopolu

Poprzedni

Następny