Szkoła Podstawowa

im. Jana Pawła II w Krasnopolu

Wojska Polskiego 63

16-503 Krasnopol

Dziennik Elektroniczny

Biuletyn Informacji Publicznej

Dziennik Elektroniczny

Konkurs SOK

Suwalski Ośrodek Kultury organizuje VII Przegląd Dziecięcej Twórczości Plastycznej „Znani i mniej znani”, 2020. Poniżej i w załączeniu przesyłam zaproszenie do udziału i szczegółowe informacje z gorącą prośbą o pomoc w rozpowszechnieniu informacji i dotarciu do zainteresowanych. Więcej na: https://soksuwalki.eu/znani-ludzie-suwalszczyzny-zapraszamy-do-udzialu-w-przegladzie-dzieciecej-tworczosci-plastycznej/.

Zapraszamy do udziału w VII Przeglądzie Dziecięcej Twórczości Plastycznej organizowanym przez Suwalski Ośrodek Kultury. Inspiracją młodych artystów biorących udział w tegorocznym przeglądzie będą znani i mniej znani ludzie Suwalszczyzny. Wybitne postaci, które są ważne dla lokalnych społeczności i o których należy pamiętać – Alfred Wierusz-Kowalski, Maria Konopnicka, Andrzej Wajda, prof. Andrzej Strumiłło i wielu, wielu innych. Jesteśmy bardzo ciekawi, jakimi widzą ich najmłodsi mieszkańcy Suwalszczyzny.

Do udziału w przeglądzie zapraszamy uczniów szkół podstawowych z powiatów: suwalskiego, sejneńskiego i augustowskiego oraz uczestników zajęć w lokalnych ośrodkach kultury. W załączeniu znajdą Państwo regulamin Przeglądu i kartę zgłoszenia. Prace można przesyłać do 25 listopada br. Podsumowanie przeglądu oraz wręczenie nagród i wyróżnień nastąpi 12 grudnia (sobota) 2020 roku, o godz. 11.00 na I piętrze foyer Suwalskiego Ośrodka Kultury przy ul. Papieża Jana Pawła II 5.

VII Przegląd Dziecięcej Twórczości Plastycznej jest organizowany przez Pracownię Plastyczną CENTRUM Suwalskiego Ośrodka Kultury. Sponsorem nagród jest Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział w Suwałkach.

„Drogie Dzieci, rok 2020 okazał się bardzo szczególny, przynosząc nam wiele niespodzianek i ograniczeń. Trzeba było nauczyć się funkcjonować w nowej, trudnej rzeczywistości, między innymi wirtualnego kontaktowania się z najbliższym otoczeniem. Teraz przyszedł czas na nadrabianie zaległości związanych z Waszą pracą twórczą. W ciągu blisko 300-letnich dziejów Suwałk swoje losy złączyło z miastem i całym regionem Suwalszczyzny wiele znanych i cenionych postaci. Dla części z nich Suwałki były miejscem urodzenia, inni związali się z nimi na krócej lub dłużej, czasami osiadając tu na stałe. Wśród nich nie zabrakło artystów, poetów i ludzi nauki. W Suwałkach urodził się jeden z najwybitniejszych polskich malarzy Alfred Wierusz-Kowalski, którego prace są znane na całym świecie. W gronie zasłużonych suwalczan są również: najznakomitsza poetka polskiego realizmu Maria Konopnicka, światowej sławy reżyser Andrzeja Wajdę oraz tworzący na Suwalszczyźnie wszechstronny artysta prof. Andrzej Strumiłło. Również miejsca, w których mieszkacie, mają swoje wybitne postaci, które są dla Was i Waszych społeczności ważne i o których należy pamiętać. Czy ich znamy, czy pamiętamy? Możecie je namalować lub narysować i w ten sposób utrwalić tę pamięć. Serdecznie zapraszam i czekam na Wasze prace.” – Halina Mackiewicz, Pracownia Plastyczna Centrum Suwalskiego Ośrodka Kultury.

Niżej Regulamin oraz Karta zgłoszenia

Regulamin Karta zgłoszenia

Poprzedni

Następny