Szkoła Podstawowa

im. Jana Pawła II w Krasnopolu

Wojska Polskiego 63

16-503 Krasnopol

Dziennik Elektroniczny

Biuletyn Informacji Publicznej

Dziennik Elektroniczny

Patriotyczna majówka

Nie ma nas w szkole, nie możemy zorganizować uroczystej akademii z okazji Dnia flagi państwowej ani Konstytucji 3 Maja, zatem zapraszam wszystkich do chwili zadumy przy piosenkach i materiałach filmowych zgromadzonych niżej. Na końcu bardzo ważny apel do wszystkich czytających ten artykuł.

2 MAJA – Dzień flagi państwowej

   

3 MAJA – Dzień Konstytucji 3 Maja

Zapraszamy na film o dokumencie, który powstał w Zamku Królewskim w Warszawie 229 lat temu – Konstytucji 3 maja.
Prawo to regulowało ustrój Rzeczypospolitej Obojga Narodów czasów Stanisława Augusta, m.in. ograniczało demokrację szlachecką, znosiło liberum veto i wprowadzało monarchię dziedziczną. Kto jest autorem tekstu konstytucji? Czy powstał on jednego dnia? Jak wyglądał przebieg obrad Sejmu Wielkiego w dniu 3 maja 1791 r.? I co wspólnego z tym wydarzeniem ma Jan Matejko, malarz z zupełnie innej epoki? Na te i inne pytania odpowiada nasz kustosz Sławomir Szczocki.

Kolejny film edukacyjny

A to dla najmłodszych. W zawartym materiale filmowym mali Słuchacze dowiedzą się:

  •  co to jest Konstytucja 3 maja – dlaczego została uchwalona
  •  komu ona służy
  •  poznają fragment książki „Luneta czasu i Konstytucja 3 maja”

 

Wszystkich uczniów naszej szkoły zapraszamy do przesyłania zdjęć ze swoich domów. Pokażcie, jak świętujecie dzień barw narodowych! Pokażcie, że żaden koronawirus, ani odosobnienie nie wymaże z naszego serca naszej Ojczyzny. Stworzymy galerię z Waszych zdjęć. Zdjęcia nadsyłajcie na adres administratora strony: b.sosnowska@krasnopol.edu.pl.

Beata Sosnowska

 

Z uczniowskich domów:

Poprzedni

Następny