Kamienie Pamięci – Bohaterowie opozycji demokratycznej 1981-1983

W roku szkolnym 2020/2021 nasza szkoła już po raz czwarty bierze udział w kolejnej, XII edycji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego IPN „Kamienie Pamięci – Bohaterowie opozycji demokratycznej 1981-1983”. Aby grupa reprezentująca szkołę zakwalifikowała się do udziału w gali finałowej planowanej na 10 czerwca 2021r. w Warszawie, należy spełnić trzy warunki: odszukać postać związaną z opozycją demokratyczną w czasie stanu wojennego, zebrać materiały, pamiątki, dokumenty z lat 1981-1983 i upamiętnić wydarzenie w środowisku lokalnym. W związku z tym zwracamy się z prośbą o odszukanie przedmiotów, elementów życia codziennego, zdjęć, drobiazgów lub rzeczy ważnych z lat tuż przed i chwilę po stanie wojennym (np. świadectwo szkolne, fotografia, dokument wydany w tym czasie, gazeta itp.). Stanął się one ważnymi eksponatami i wzbogacą naszą prezentację. Dla przykładu podamy Państwu i Uczniom czytającym ten tekst, że w szkole odnaleziono dwie kroniki, w których znajdują się krótkie wpisy dotyczące wprowadzenia stanu wojennego.

Pamiątki można przynieść do szkoły do końca maja i pozostawić pod opieką nauczyciela historii. Po zakończeniu projektu wszystkie eksponaty zostaną zwrócone.

Z góry dziękujemy za wsparcie i współpracę Zuzanna Paszkiewicz i Paulina Stankiewicz z klasy VIIb wraz z opiekunem Katarzyną Niemkiewicz-Koneszko.

Poprzedni

Następny