im. Jana Pawła II w Krasnopolu

Dziennik Elektroniczny

Dziennik Elektroniczny

Światowy Dzień Zwierząt

Światowy Dzień Zwierząt jest obchodzony corocznie 4 października, w dzień Świętego Franciszka z Asyżu, patrona zwierząt, ekologów i ekologii. Święto to zostało ustanowione w 1931 r. na konwencji ekologicznej we Florencji i rozpoczyna Światowy Tydzień Zwierząt trwający do 10 października.

Głównym celem obchodów Światowego Dnia Zwierząt jest zwrócenie uwagi na problemy zagrożonych wyginięciem gatunków zwierząt i zachęcenie do wspierania ich ochrony. W ciągu ostatnich 150 lat tempo wymierania ptaków i ssaków zwiększyło się aż czterokrotnie. Utrata naturalnych siedlisk, emisja zanieczyszczeń i nielegalny handel zagrożonymi gatunkami to podstawowe zagrożenia jakie napotykają na co dzień zwierzęta.

W Polsce po raz pierwszy Światowy Dzień Zwierząt został zorganizowany w 1993 r. Podczas obchodów organizatorzy zwracają uwagę społeczeństwu na los bezdomnych zwierząt, znęcanie się nad zwierzętami, warunki bytowe w schroniskach, sterylizację bezdomnych zwierząt oraz nielegalne hodowle psów szkolonych do walk.

źródło: https://www.gdos.gov.pl/swiatowy-dzien-zwierzat

W naszej szkole w dniach 5-6 października 2020 r. odbywa się zbiórka karmy, koców, zabawek, legowisk itp. Wszystko, co może być wykorzystane do opieki nad zwierzętami, zostanie przekazane na rzecz jednego z podmiotów:

• Fundacja „Zwierzęta Niczyje” w Suwałkach,
  • Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami oddział w Suwałkach,
  • Schronisko „Cyganowo” w Sejnach.

Zbiórka prowadzona jest w sali 19 (II piętro) pod hasłem „Nie kupuj lizaka, uratuj zwierzaka”.

Klub Przyjaciół Zwierząt w Krasnopolu

WOW przeniesione

Klub Szkół UNICEF działający w naszej szkole w oparciu o uczniów z klasy VIII: Martynę, Mieszka, Gabrysię, Marysię, Jakuba, Nicol, Martę, Magdę i Karolinę wraz z opiekunem p. K. Niemkiewicz-Koneszko mając na uwadze trudną sytuację związaną z koronawirusem i kwarantanną, pragnie poinformować, że kiermasz wielkanocny w ramach V edycji Wielkiego Obdarowywania Wielkanocnego zostaje przeniesiony na inny termin. Choć przygotowywaliśmy się do tej cyklicznej imprezy poprzez wykonanie dekoracji świątecznych, wybór ciast, deserów czy napojów to wiemy, że teraz są ważniejsze sprawy i dlatego dostosowujemy się do zaistniałych warunków. Zachęcamy jednocześnie do odwiedzania stron  www.unicef.pl  i  www.unicef-koronawirus.pl, gdzie można znaleźć wiele przydatnych informacji na temat zasad, których należy przestrzegać w tym trudnym czasie.

A z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy, życzymy mądrej dbałości o zdrowie, radości ze wspólnie spędzanych chwil i przyłączamy się do apelu ZOSTAŃCIE W DOMU.

Katarzyna Niemkiewicz-Koneszko

Bądź dobry, jak chleb...

Wolontariat w naszej szkole funkcjonuje w dwóch płaszczyznach: dotyczy akcji charytatywnych na rzecz ludzi oraz zwierząt.
W skład nauczycielskiego zespołu koordynującego prace wchodzą: Katarzyna Niemkiewicz-Koneszko, Mirosław Żukowski oraz Beata Sosnowska.
Masz pomysł, jak i komu pomóc – zgłaszaj śmiało.

Struktura szkoły

Oddział Przedszkolny

Hala sportowa i stadion szkolny

Kontakt i sekretariat